Print deze pagina E-mail deze pagina
Home > Nieuws > Nieuwsbericht

Samenwerking Consolidated en Energieker

Datum: 23 november 2010

Consolidated is al jaren bezig met duurzame oplossingen voor het dak. Op het gebied van zonne-energie heeft Consolidated nu een professionele samenwerkings-partner gevonden in Energieker. De leverancier van zonnepanelen en zonneboilers biedt een totaalpakket van subsidieaanvraag tot installatie. De samenwerking stelt beide partijen in staat om optimaal te profiteren van elkaars know-how.

Martin Mastenbroek (algemeen directeur Consolidated): “Naast al onze voorkomende werkzaamheden op het platte dak bieden we als Consolidated nu enige tijd photovoltaïsche (PV-)systemen (zonnepanelen) aan. Omdat we er echter niet dagelijks mee bezig zijn, lopen we tegen kleine probleempjes aan. Toen zijn we in contact gekomen met Energieker en na een paar oriënterende gesprekken merkten we meteen dat er een ‘klik’ was en dat we veel voor elkaar kunnen betekenen.”

Zakelijke markt
Ook Frits Verhoef (algemeen directeur Energieker) heeft hoge verwachtingen van de samenwerking tussen zijn bedrijf en Consolidated: “Op deze manier krijgen wij toegang tot het netwerk en de technische know-how van Consolidated. Bovendien zet Consolidated in op duurzaamheid en innovatie. Iets dat ons als aanbieder van duurzame energie natuurlijk enorm aanspreekt. Wat betreft innovatie timmeren we zelf ook aan de weg. Zo hebben we met ZonZeker een systeem ontwikkeld dat in de gaten houdt of de geplaatste zonnepanelen het optimale rendement leveren.”

Inkoop
 
Daarnaast is Energieker dagelijks bezig met inkoop; iets dat heel belangrijk is in deze branche. Omvormers die de opgewekte energie omzetten in wisselstroom zijn schaars en hebben een lange levertijd. Als je niet volledig gefocust bent op de markt en niet dagelijks in contact staat met je leveranciers,moet je soms maanden op materialen wachten.” Mastenbroek beaamt dat: “Wij hebben wel eens zes à zeven maanden op een omvormer moeten wachten. Door samen te werken met Energieker kunnen we een slag slaan in onze efficiëntie en snelheid van handelen.”

Voorsprong
Hoewel de markt voor PV-systemen vooralsnog bescheiden is, verwachten zowel Mastenbroek als Verhoef dat het gebruik van deze systemen in de toekomst zal toenemen. “Subsidies spelen daar een grote rol in,maar ook de stijging van de energieprijzen en de daling van de kostprijzen van PV-systemen”, zegt Verhoef. Tot slot willen Mastenbroek en Verhoef duidelijk maken dat de samenwerking ook strategisch van groot belang is. “Ik ben ervan overtuigd dat we met deze samenwerking een grote voorsprong nemen op de concurrentie”, zegt Mastenbroek.

Lees hier het volledige nieuwsbericht over de samenwerking tussen Consolidated en Energieker.